Aliejai kaip žmonės, susitikimas su jais primena gyvenimo tėkmės įvykius, draugystės pobūdį: kai kada draugų reikia daug, kai kada užtenka tik keletos, dar rečiau užtenka vieno vienintelio. Anot Santuano de Sent Egziuperi; „Juk tai, ko ieškome, galima rasti vienoje rožėje arba truputėlyje vandens.“ Aliejai mane žavi tuo, kad jų poveikis apima labai platų spektrą žmogaus subtiliųjų struktūrų, t. y. ne tik fizinį kūną, bet ir subtiliąsias energoinformacines struktūras.

Aromaterapiją galima vadinti menu, nes intuicija, kūrybiškumas ir grožio suvokimas yra neatsiejami aromaterapeuto pagalbininkai, kuriant individualius eterinių aliejų mišinius  konkrečiam žmogui, kuriant kvapų puokštes aplinkai aromatizuoti.

Subtili fizinio kūno kopija yra eterinis kūnas. Jis susideda iš čakrų, bei energetinių kanalų – meridianų. Bet koks energetinės sistemos sutrikimas atsiliepia sveikatai, kadangi bet kokios atsiradusios kliūtys meridianuose ar čakrų sukimosi silpnėjimas atskiras kūno dalis palieka be energetinio maitinimo.

Aromatiniai aliejai yra pajėgūs įveikti panašius trikdžius eteriniame kūne. Eteriniai aliejai didina eterinio kūno tankį ir tūrį, ir tai suteikia fizinių jėgų antplūdį, pašalina nuovargį. Jie gali sustiprinti čakrų darbą, atstatyti pažeistų organų darbą bei visų kūno sistemų funkcionavimą. 

Astralinis kūnas – emocijų, norų ir jausmų kūnas. Nuo seno žinoma, kaip emocijos veikia mūsų sveikatą. Iš tiesų, kuo daugiau žmogus sukaupia neigiamų emocijų, tokių kaip susierzinimas, pyktis, baimė, liūdesys, neviltis, tuo stipriau yra ardomas astralinis kūnas. Įvairūs kvapai labai stipriai veikia mūsų nuotaiką. Gėlių kvapai sukelia teigiamas emocijas. Yra tokių eterinių aliejų, kurie susilpnina ir panaikina susierzinimą, agresiją,  susirūpinimą, baimę, netgi depresiją; tai levanda, pipirmėtė, rožė, mira ir pan.

Dar vieną kūną turi žmogus – mentalinį arba minties kūną. Harmoningos būsenos atveju, tai yra, kai žmogaus mintys šviesios, gražios, visi minėti kūnai vibruoja darniai. Negatyvios mintys atima iš mūsų energiją, išderina organų funkcijas.

Eteriniai aliejai teigiamai veikia mentalinį kūną. Jie padeda koncentruoti dėmesį, nuima nuovargį, stimuliuoja atmintį, švarina mintis, didina optimizmą, stiprina mūsų energetinį apvalkalą. Mistiniuose ritualuose naudojami tokie eteriniai aliejų kaip mėtų, eukaliptų ir kt., kurie skatina negatyvios energetikos neutralizavimą. Kedras, pušis, valerijonas, eglė yra galingi natūralios energijos akumuliatoriai. Aliejai, pagaminti iš eukalipto, mėtos, frankincense yra pajėgūs atstatyti jėgas netgi po sunkių ligų, išgyventų stresų.

Kai kurie aromatai, tokie kaip rožė, eukaliptas, mėta, kietis, frankincense ir kai kurie kiti, gali apsaugoti žmogų nuo neigiamos įtakos, kadangi šie augalai pasižymi labai subtiliomis ir apsaugančiomis vibracijomis.

Taigi mūsų pažintis su aliejais neturi pabaigos… Manau, kad tai tik pradžių pradžia…

Doc. dr. Aleta Chomičenkienė

Plačiau apie dr.doc. Aletą Chomičenkienę galima sužinoti jos svetainėje www.aletos.lt